Rönni jigikisa 31.8.2013

Tulokset:

Suurimman kalan pisteissä sai Hartikaisen Nikon venekunta:

SUURIN   KUHA; Hartikainen Niko vk 1690g   x 2 = 3380pist.  

SUURIN HAUKI; Tulonen Heikki vk 6214g   x 0,5 = 3107pist.

SUURIN   AHVEN; Haukipäää Jouko vk 670g   x 4 = 2680pist.

 

SIJA

 

KIPPARI / / MIEHISTÖ

SEURA /  /   PAIKKAKUNTA / SPONSORI

HAUKI

KPL

KUHA

KPL

AHVEN

KPL

YHT.

1

 

Mattila Teemu//Samu Lepistö, Mika Mäkelä

Längelmäveden uistelijat//Tampere/

9482

2

890

1

562

2

8769

2

 

Parkkari Heikki//Ojala Kimmo, Rautanen Samuli

///Kiinteistöpalvelu K. Tuomola Oy

2022

1

3786

4

0

0

8583

3

 

Hartikainen Niko//Hartikainen Marko, Uljas Sami

Längelmäveden uistelijat///

0

0

1690

1

1218

4

8252

4

 

Petro Henri//Kannosto Tuomo, Järvelin Pertti

Kyröskala///Mehu-Hena Oy

3904

1

1646

2

542

2

7412

5

 

Tulonen Heikki//Aaltonen Topi, Pohjankunnas Ville

Pro Uistelijat ry//Roismala/Pirkanmaan talotoimi oy

6214

1

1950

2

0

0

7007

6

 

Haukipää Jouko//Rissanen Mikko, Haponen Matias

//Tampere/

0

0

0

0

1630

4

6520

7

 

Luomaharju Tero//Vuolio Kari

///

0

0

2274

2

0

0

4548

8

 

Veikkolainen Kalle//Soini Tero, Lehtonen Marko

///Koukut onneen

0

0

1976

2

0

0

3952

9

 

Härkönen Aripekka//Savolainen Juha, Olli Tom

Team puikonperä//Kangasala/Kopijyvä oy, Hartela oy

0

0

1896

2

0

0

3792

10

 

Sundell Jan//Ritoluoma Jussi, Laaksonen Janne

///

0

0

1880

2

0

0

3760

11

 

Nippala Tomi//Viitanen Arto, Syrjänen Pekka

Kangasalan vapakalastajat//Tampere/Hämeen   erikoistyö, Merimetsouistin

3786

1

0

0

462

1

3741

12

 

Piironen Pertti//Huhtala Jukka

///

2672

1

906

1

0

0

3148

13

 

Keino Juha//Kyyrö Timo

///

0

0

0

0

648

2

2592

14

 

Tenkanen Kyösti//Lainen Jari, Salminen Ilpo

Tampereen pyyntiveikot///

4882

1

0

0

0

0

2441

15

 

Kuoppu Ville//Laurila Kosti, Kuoppu Matti

//Jyväskylä/Pihla

0

0

0

0

0

0

0

16

 

Frilander Harri//Koskinen Joni, Immonen Aatu

//Tampere/

0

0

0

0

0

0

0

17

 

Kiltti Matti//Salminen Mikko

Längelmäveden uistelijat//Tampere/

0

0

0

0

0

0

0

18

 

Tähkäaho Matti//Jutila Mikko, Välkki Pekka

//Pirkkala/Akaan Pilke

0

0

0

0

0

0

0

19

 

Nikolskij Kai//Nikolskij Tino ja Kim

Pro Uistelijat ry//Lempäälä/Pirkanmaan   saneerauspalvelu Oy

0

0

0

0

0

0

0

20

 

Valkeisenmäki Tero//

Längelmäveden uistelijat///Orisport

0

0

0

0

0

0

0

21

 

Takala Tuomo//Heikkilä Ville

Ähtäri//Ähtäri/

0

0

0

0

0

0

0

22

 

Heino Heikki//Röyhkiö Markku, Ahonen Matti

Vihollisvene//Halli/Ite

0

0

0

0

0

0

0

23

 

Rajalampi Tomi//Rajalampi Jukka ja Jarkko

///

0

0

0

0

0

0

0

24

 

Koulu Harri//Antonen Juuso, Järvenpää Timi

Kangasalan vapakalastajat//Nokia/Gallen vaaput

0

0

0

0

0

0

0

25

 

Svenn Ari//Ketola Jussi

Längelmäveden uistelijat//Orivesi/Neste Oil   Länkipohja

0

0

0

0

0

0

0

 

 

 KIITOKSET OSALLISTUJILLE!

ENSI VUOTEEN!!!!

Längelmäveden uistelijat | Ylläpito | Kotisivuton.fi